Image

VirtualEyes - Twój monitoring online

VirtualEyes.io już dostępne - zapraszam do testów!


Czym jest VirtualEyes?

To niezawodne i proste w użyciu narzędzie do monitorowania Twoich stron WWW, serwerów, rekordów DNS oraz zadań cron. Nie musisz się martwić już o tworzenie własnej infrastruktury. Z usługą VirtualEyes w kilka minut skonfigurujesz wszystko co niezbędne, aby zacząć monitorować dostępność ważnych dla Ciebie rzeczy.


Co możesz monitorować z VirtualEyes?

Zacznijmy od podstawowej opcji jaką jest monitorowanie usług. Każda przerwa w dostępie np. do Twojej sklepu internetowego to potencjalnie utracony klient. Dzięki takiemu monitoringowi dowiesz się o ewentualnej awarii jako pierwszy i będziesz mógł natychmiast zareagować. W tej kategorii mamy możliwe trzy opcje:

  • HTTP(s) - w regularnych odstępach czasu możesz sprawdzać, czy Twoja strona WWW działa prawidłowo i odpowiada w zadanym czasie (limit czasu żądania). Możesz wysyłać niestandardowe metody HTTP oraz dodatkowe nagłówki.
  • Host/Port - najlepiej sprawdzi się do sprawdzania czy Twoja usługa sieciowa jest dostępna. Tym sposobem sprawdzisz np. serwer pocztowy.
  • Ping - ogólne sprawdzenie czy wybrany przez Ciebie serwer jest dostępny w sieci.


Kolejną możliwością jest monitoring DNS. W prosty sposób możesz sprawdzać czy nikt bez Twojej wiedzy nie zmienił rekordów w domenie. Nieprawidłowa konfiguracja DNS to prosta droga do niedziałającej strony WWW lub poczty. To rozwiązanie sprawdza następujące typy rekordów:

  • A, AAAA oraz CNAME
  • CAA
  • TXT
  • MX
  • NS i SOA


Uruchamiasz w regularnych odstępach czasu zadania na swojej stronie WWW lub serwerze? Na pewno nie raz zdarzyło się, że zadanie przestało działać w najmniej oczekiwanym momencie, a dowiadywałeś się o tym za późno (np. od Twoich klientów). W tym przypadku na pewno zainteresuje Cię monitoring zadań cyklicznych (cronjobs).  Elastyczna konfiguracja pozwoli Ci na dopasowanie tego rozwiązania do większości przypadków.


Korzystasz z serwera wirtualnego VPS albo masz do swojej dyspozycji dedykowany serwer WWW? Skorzystaj z opcji monitorowania serwera. Za pomocą kilku kliknięć dodaj prosty skrypt na swoim serwerze i przesyłaj podstawowe informacje o zużyciu zasobów do VirtualEyes, tak aby mieć szybki i przejrzysty podgląd na stan Twojego serwera.


Zapomniałeś o odnowieniu domeny lub certyfikatu SSL? Możesz być spokojny - usługa VirtualEyes przypomni Ci o tym na czas. Stan swoich domen i certyfikatów podejrzysz na jednej stronie. Czy da się to zrobić wygodniej?


Korzystasz głównie z emaila a może Teamsów, Slacka, Discorda czy Telegrama? Dla każdego znajdzie się odpowiedni kanał, którym wyślemy powiadomienie jeśli Twoja usługa przestanie działać prawidłowo. Dla zaawansowanych użytkowników mamy również webhook - dzięki temu, we własny sposób obsłużysz powiadomienie z VirtualEyes.


Doświadczeni użytkownicy docenią zarządzanie usługami i powiadomieniami przez dokładnie udokumentowane APIDla zarejestrowanych użytkowników są dostępne również podstawowe narzędzia, które pomogą w codziennej pracy. Sprawdź je po założeniu darmowego konta.


Jeśli masz więcej pytań - skontaktuj się ze mną.


VirtualEyes - Twój monitoring online

Loader GIF